2019

 

* Co napsat po jedenácté o výstavě FotoFlegmatiků? Nějak už docházejí slova.. :-) Opět první lednová sobota, plná knihovna a 13 vystavujích. Po dvou posledních vernisážích, kde se velmi výrazně projevil David Heger svým humorným představením vystavujících fotografů, jsme ho už jako oficiálního člena oslovili coby kameramana, a natočili video, které přiblížilo způsoby fotografování jednotlivých členů (samozřejmě humorně, jinak to ani neumíme..). Pokřtili jsme také fotoknihu za účasti Mileny Šimkové a Michala Dymáka, předsedy fotoklubu Uran Příbram. Veselou náladu doprovázelo ale i dumání nad tím, co že vymyslíme pro příští rok, protože laťka je už dost vysoko, a neubránili jsme se ani vzpomínání na těch uplynulých 10 let..

* Měsíc po vernisáži jsme měli vyjímečnou příležitost zúčastnit se Italského večera v Kozlovně. Vařil totiž Radek Fouček, jeden ze členů fotoklubu, který kromě toho, že je výborný fotograf, je i výborný kuchař. 

* Sedmá soutěž tentokrát s názvem "Boj o život" mezi naším fotoklubem a klubem Uran Příbram dopadla vítězně opět pro příbramské kolegy. Za FotoFlegmatiky vybojovala 2. místo Lucka Valsová a 3. místo Kája Stibůrek.

* Každý rok zavítá výstava Czech Press Photo i do Příbrami. Výstavu čítající 400 fotografií jsme si nechtěli nechat ujít, využili jsme navíc pozvání na komentovanou prohlídku s Annou Vackovou, manažerkou soutěže, která výstavu doplnila o nejzajímavější příběhy vztahující se k vystavujícím fotografiím.