2012

 
 

* V lednu byla k vidění v Městské knihovně v Sedlčanech naše čtvrtá společná výstava.

* Hned po fotoklubu vystavovali v sedlčanské knihovně Kamil Novotný a Pavel Vrtiška fotografie z letního tábora na Častoboři 2011. Současně zahájili svou výstavu v březnické knihovně Milan a Tomáš Fulínovi. Obě výstavy trvaly po celý únor.

* V sobotu 17. března jsme navštívili v benešovském Muzeu umění za doprovodu p. Jana Rouse, historika umění, který nás provedl stálou expozicí fotografie.

* Letošní instalace výstavy v Infocentru v Sedlci-Prčici vyšla na pátek 27. dubna. Výstava trvala od 30. dubna. Do 31. května, již tradičně v čase pochodu Praha-Prčice.

* S dalšími 45 fotokluby jsme se zapojili do 1. ročníku Digitální celorepublikové soutěže fotoklubů, kterou vyhlásila Česká federace fotografického umění. Na přelomu dubna a května proběhlo vyhodnocení soutěže. Obsadili jsme krásné 13. místo!

* Na květnové schůzce proběhla 1. klubová soutěž FFS na téma ČLOVĚK. Zúčastnilo se 7 autorů se 38 snímky. 1. místo vyhrál Zdeněk Šimek, který měl z 6ti fotek 3 oceněné. Prvních 5 vítězných fotografií najdete v galerii v menu - Klubové soutěže - 1. klubová soutěž.

* Poslední červencový den byla v nemocniční Galerii gaudii gratia v Příbrami zahájena výstava fotografií vzniklých v rámci soutěže našeho a příbramského fotoklubu, která nesla název "Vltava jinak" a pod záštitou Městské knihovny Sedlčany proběhla na podzim loňského roku. V Příbrami výstava trvala od začátku srpna do konce září.

* 2. klubová soutěž na téma RADOST připadla na říjnovou schůzku. Tentokrát mělo chuť soutěžit 5 fotografů s 21 snímky. Výsledkem bylo 1. místo pro Lucku Valsovou, na 2. místě skončil Milan Dragoun, který o jeden bod utekl Zdeňku Šimkovi. Trojici vítězných fotografií najdete v galerii.

* První listopadovou sobotu jsme si nenechali ujít vernisáž třetí autorské výstavy Zdeňka Šimka s názvem Romantické fotostřípky, kterou uspořádal ke svému životnímu jubileu.

* Listopad a prosinec proběhl ve znamení příprav na naší pátou klubovou výstavu.