2017

 

* První akcí fotoklubu v roce 2017 byla vernisáž výstavy našich fotografií v sedlčanské knihovně. Měli jsme opět milou příležitost setkat se s našimi kamarády, příbramskými kolegy, rodinnými příslušníky a příznivci fotografie. O hudební vystoupení se postaral kytarový instrumentalista Štěpán Dvořák, o netradiční a vtipné představení nás autorů zase náš kamarád a fotograf David Heger. Došlo i na křest fotoknihy - ročenky 2016, kterého se za knihovnu ujala Blanka

Tauberová. Je to již naše třetí klubová fotokniha a shodli jsme se na tom, že tuto tradici - vydávání klubové ročenky - znovu a rádi obnovíme.

* V březnu se dámská část fotoklubu jela podívat do Příbrami do Galerie Františka Drtikola na Czech Press Photo 2016. K vidění byla celá kolekce čítající 460 fotografií včetně fotografií dvou příbramských fotografů Petra Bambouska a Martina Andrleho.

* Ve čtvrtek 4. května se většina FotoFlegmatiků sešla na vernisáži výstavy Šárky Krámské "Šperk v aktu" v Městském muzeu v Sedlčanech, aby tak svojí účastí podpořili dva členy fotoklubu Věru Holečkovou a Kamila Novotného, kteří doplnili výstavu svými fotografiemi Šárčiných šperků na nahém těle.

* Těsně před prázdninami jsme uskutečnili společné focení kvůli naší jubilejní 10. výstavě, které jsme zakončili grilovací párty u Foučků v Dublovicích a noční procházkou domů.

* První říjnové sobotní odpoledne se fotoklub sešel na vernisáži dlouho připravované výstavy člena našeho fotoklubu Zdeňka Šimka. Jeho třetí samostatná výstava v knihovně byla tentokrát pořádaná k jeho únorovým 80tým narozeninám. I když se Zdeněk nemohl vernisáže zúčastnit osobně kvůli zdravotnímu stavu, věříme, že tam byl s námi všemi duší přítomen.

* Ve čtvrtek 19. října jsme vyrazili do Galerie Františka Drtikola v Příbrami podpořit kolegy z tamního fotoklubu účastí na vernisáži, kterou uspořádali k 60. výročí založení fotoklubu Uran Příbram. Stihli jsme si také prohlédnout výstavu černobílých fotografií Jaroslava Kučery s názvem "Jak jsem potkal lidi", která bylo zahájena o hodinu dříve ve druhém patře galerie.

* S blížícím se koncem roku jsme opět rovnýma nohama skočili do víru příprav klubové fotoknihy, lednové výstavy a oslavy 10. výročí založení fotoklubu. Navíc stále na schůzkách pokračujeme v promítání našich fotografií a v diskuzích o nich.

* 23. října nás zasáhla smutná zpráva, zemřel náš kamarád a FotoFlegmatik Zdeněk Šimek ve věku 79 let. (3 dny poté vyhrál David Heger z Dublovic ve fotografické soutěži East West Art Award v Londýně 3. místo se Zdeňkovým portrétem "Starý muž a velryba".) Zdeněk byl jedním ze zakládajících členů fotoklubu, byl plnohodnotným a oblíbeným FotoFlegmatikem až do posledních chvil.. Vážili jsme si jeho zkušeností, elánu a humoru.

Zdeňku, bylo nám ctí..