2013

 

* V sobotu 5.ledna jsme slavnostně zahájili naší 5. klubovou výstavu. Součástí vernisáže byl křest kalendáře Milana Dlouhého a vystoupení dětí ze ZUŠ Sedlčany. Fotografie 11 FotoFlegmatiků visely v Městské knihovně Sedlčany do 6. února.

* Poslední lednový den vyrazili někteří FotoFlegmatici na příbramskou vernisáž výstavy soutěžních fotografií. Soutěž vyhlásila Galerie Františka Drtikola ke 130. výročí jeho narození pro fotografy s bydlištěm v okrese Příbram. Nultého ročníku se z FotoFlegmatiků zúčastnili Milan Fulín (5 fotografií) a Zuzana Havlová (1 fotografie).

* Na únorové schůzce byla vyhodnocena 3. klubová soutěž na téma LISTOPAD, zvíězil Milan Dragoun. Čtveřici vítězných fotografií z celkového počtu 19 snímků od 7 autorů najdete ve fotogalerii. Po soutěži jsme ještě stihli ukázku počítačových úprav několika fotografií.

* Již podruhé jsme poměřili síly s fotoklubem Uran Příbram, a to díky soutěži, kterou vyhlásila Městská knihovna Sedlčany. Za sedlčanský klub soutěžilo 9 členů s 22 snímky. Téma Člověčiny podle poroty nejlépe zpracoval příbramský fotograf Emil Trokšiar, za FotoFlegmatiky bodoval Jindřich Tauber, který obsadil druhé místo, a Milan Dragoun, který skončil na místě třetím. Kompletní výsledky a oceněné fotky FotoFlegmatiků najdete v Meziklubových soutěžích. Vernisáž s vyhlášení výsledků proběhla v sobotu 9. března za účasti členů obou klubů. Všech 40 soutěžních fotografií bylo vystaveno od 8. března do 3. dubna v sedlčanské knihovně.

* Poslední dubnovou sobotu uspořádal Milan Dlouhý worskhop. Z FotoFlegmatiků vyrazil do přírody Milan Dragoun, z příbramského fotoklubu Uran přijeli tři kolegové-fotografové. Jak se jim výlet krajem Petrovicka vydařil se můžete podívat ve fotogalerii.

* Popáté FotoFlegmatici vystavovali nejen v sedlčanské knihovně, ale také v prčickém infocentru. Instalace 32 fotografií od 11 autorů proběhla v pátek 3. května. Výstava trvala do konce května, opět si ji mohli prohlédnout i turisté z pochodu Praha-Prčice.

* Na květnové schůzce proběhla 4. klubová soutěž na téma ZVÍŘE. Tentokrát soutěžilo 5 členů s 19 fotografiemi, výherní fotografie najdete v galerii. První misto obsadil Tomáš Fulín.

* Říjnová schůzka odstartovala přípravy na lednovou (v pořadí šestou) výstavu fotoklubu.