2014

 

* 11 statečných se odhodlalo vystavovat na tradiční lednové výstavě fotoklubu v sedlčanské knihovně. Na slavnostní vernisáži v sobotu 4. ledna zahrála na housle Kristýna Zbíralová společně se svojí učitelkou Ivetou Balkovou, o další vystoupení se postaraly taneční soubory Mirky Vavříkové. Fotografie FotoFlegmatiků byly vystaveny v knihovně do 5. února.

* Programem lednové schůzky byl kurz úprav fotografií na počítači v programu Zoner, lektorovali Kamil a Radek. Na další schůzku si měl každý připravit úpravu dvou zadaných fotek.

* Předposlední únorovou sobotu jsme porovnali výsledky svého snažení. Úpravu fotek nejlépe zvládl v kategorii A "Krajina" nový člen fotoklubu Karel Stibůrek, v kategorii B "Človek" zvítězil Zdeněk Šimek. Celkem se sešlo na 17 upravených fotografií. A protože nás soutěže začaly opravdu bavit, na další schůzku bylo vyhlášeno téma "Jablko".

* V březnové klubové soutěži kralovaly ženy. Jablko nafotila nejlépe Lucie Valsová, a to dokonce hned dvakrát, o druhé místo se podělily Kristýna Zbíralová a Zuzana Havlová, o třetí pak Kristýna s JindrouTauberem. Vítězné fotografie najdete ve fotogalerii.

* Fotoklub se spolu s dalšími institucemi opět zapojil do projektu Městské knihovny Sedlčany Lukášek 2013/2015 na téma "Žena". Společná výstava byla k vidění v sedlčanské knihovně od 3. dubna do 5. května. Vernisáž k výstavě proběhla ve čtvrtek 3. dubna od 17 hod.

* V sobotu 7. června byly na vernisáži v Městské knihovně Sedlčany odtajněny výsledky soutěže na téma "Ruce". Soutěž vyhlásila Městská knihovna pro fotokluby FotoFlegmatiky Sedlčany a Uran Příbram. Čtyřčlenná porota rozhodla, že první tři místa a jedno čestné uznání putují do Příbrami. Za sedlčanský fotoklub bodoval pouze Zdeněk Šimek, který byl oceněn Čestným uznáním zafotografii "Ruce skláře".

* Na zářijové schůzce proběhla dlouho připravovaná klubová soutěž, v pořadí již sedmá. Téma "Čas" se pokusilo zachytit na svých fotografiích 6 členů fotoklubu. Hlasování dopadlo takto: 1. místo obsadil Kája Stibůrek, na druhém místě skončila Zuzana Havlová a na třetím pak Zdeněk Šimek.

* Závěr roku patřil intenzivním přípravám na novoroční výstavu v naší domovské knihovně.