2015

 

* Vernisáž každoroční lednové výstavy fotoklubu tentokrát připadla na sobotu 3. ledna. Výstava, na které se představilo 11 členů fotoklubu, byla k vidění do 4. února v Městské knihovně Sedlčany.

* Několik FotoFlegmatiků si nenechalo ujít vernisáž výstavy kolorovaných fotografií "Myšlenky D91 tam a zpět" Davida Hegera z Dublovic konané v sobotu 24. ledna v krásném prostředí Pastoračního centra Dobříš. David, který používá na své fotografie středoformátový analogový fotoaparát, fotí výhradně na černobílý materiál a po naskenování fotografie digitálně koloruje, získal již několik mezinárodníc ocenění.

* Ve středu 18. března se v rámci doprovodné akce Czech Press Photo 2014 konala v Galerii Františka Drtikola v Příbrami autorská prezentace příbramského fotografa Petra Bambouska, který získal v soutěžní kategorii "Příroda a životní prostředí" 2. cenu odborné poroty a 3. cenu diváka z cca 500 vystavených fotografií. Několik členů fotoklubu si s nadšením poslechlo jeho vyprávění z cest dopralesů Bornea, Sulawesi, Panami, doprovázené promítáním fotografií a zvukovou kulisou. Ale nebylo to pouze o fotografiích zvířat, autor se pokusil přiblížit zákulisí fotografování na takovýchto extrémních místech.

* Na březnové schůzce jsme pokračovali v promítání a rozboru donesených fotografií, abychom se pak následně přesunuli do Fotoateliéru a vyzkoušeli si focení s modelkou v praxi.

* V sobotu 5. září byly v Městské knihovně Sedlčany odtajněny výsledky čtvrté soutěže mezi FotoFlegmatiky a spřáteleným klubem Uranem Příbram. Letošní téma znělo "Humor ve fotografii". Na vernisáži, která zahájila výstavu 24 fotografií od 11 členů obou klubů, panovala velmi přátelská atmosféra. Za sedlčanský klub tentokrát vybojoval 2. místo Martin Zemánek, 3. místo Zuzana Havlová a Čestné uznání si odnesl Zdeněk Šimek.

* Během celého roku jsme si na schůzkách promítali naše fotografie a diskutovali nad nimi.

* Přivítali jsme nové členy do řad FotoFlegmatiků.