2018

 

* 10. výstavu našeho fotoklubu jsme zahájili sobotní vernisáží na Tři krále. Tentokrát bez hudebního vystoupení, za to vtipným představením nás - 11 fotografů jako pacientů - Davidem Hegerem coby psychiatrem, abychom dokázali, že FotoFlegmatiky spojuje nejen fotografie, ale i přátelství a humor. Následně jsme pokřtili klubovovou fotoknihu, představili klubová trička k 10. výročí fotoklubu, poklábosili z příbramskými kolegy a slavili až do nočních hodin.

* Soutěž mezi příbramským a sedlčanským fotoklubem, kterou už pošesté vyhlásila sedlčanská knihovna, dopadla výborně opět pro Uran Příbram. Na vernisáži v sobotu 3. února byly odtajněny tyto výsledky: Michal Dymák si odnesl zaslouženě 1. místo, 2. místo obsadila za FotoFlegmatiky Zuzana Havlová a 3. místo Kamil Novotný.

* V pátek 9. února se polovina fotoklubu sešla v knihovně na přednášce nadšeného astronoma, fotografa a cestovatele Petra Horálka s názvem "Kdyby fotografie mohly vyprávět". Přednáška byla nejen velmi zajímavá, ale překvapivě i vtipná. Petr se astrofotografii věnuje od roku 2011, jeho specializací je krajinářská astrofotografie prostřednictvím které zachycuje vzácné astronomické úkazy nebo noční oblohu v kompozici s okolní krajinou. Jeho snímky byly několikrát vybrány jako prestižní Astronomický snímek dne NASA, Astronomický snímek týdne ESO nebo Česká astrofotografie měsíce, a je po něm pojmenována planetka 6822 Horálek.

* Odpoledne před březnovou schůzkou se čtyři členové fotoklubu vypravili do Příbrami do Galerie Františka Drtikola prohlédnout si výstavu Czech Press Photo 2017. Na schůzce jsme pak probírali své dojmy a pocity z výstavy, promítali fotky a poslouchali vyprávění svatebních fotografů z fotoklubu o jejich návštěvě Festivalu svatebních fotografů a kameramanů 2018 v Litomyšli.

* Poslední dubnový víkend se polovina FotoFlegmatiků toulala v šumavských lesích. Fotili jsme Vydru, Hamerský potok, Chalupskou slať, hrad Kašperk a hoslovický vodní mlýn, kde se natáčela pohádka Tři bratři. Reportážní fotky ze Šumavy jsme si pak promítali na květnové schůzce a samozřejmě nechyběli ani historky z výletu. 

* Přestože počasí koncem června bylo deštivé, uskutečnili jsme společné focení na lednovou výstavu. Byl to zajímavý kontrast oproti slunečnému počasí při loňském focení. Tentokrát louku vystřídal lom a díky stále stoupajícímu počtu FotoFlegmatiků vznikla skoro až panoramatická fotka. Velký obdiv sklidil Radek za svoje maximální nasazení, kdy obíhal polovinu lomu, aby stihl být v záběru. Následovala grilovací párty, která oficiálně ukončila 10. rok fungování fotoklubu.